01 Aralık 2010

Kalbim orada kaldı...Eski Datça...


Tatilimi en anlamlı kılan yer: Eski Datça...
Aslında yazılacak çok söz var ama, ben  bu yazımda kelimelerin yerini fotoğraflara bırakarak huzurlarınızdan ayrılıyorum.

Ara sokakları...
ve sakinleri....


Cam Atölyesi 


Datça SanaRt /Müberra POYRAZOĞLU ATÖLYESİ

DEĞİRMENLER

Ve güneş veda ederken....                                                              Zeynep Restaurant***Datça'da muğla halkının işletme anlayışından sonra Eski Datça'da bizi kendimize getiren ilk durağımız olan Antik Cafe/Bar işletmecisi sevgili Yaşar bey  ve yaz döneminde fotograf atölyesiyle eğitim veren sevgili Bahadır Cihangir'e,Datça Sanart sahibesi sevgili Müberra hanım'a güler yüzü , keyifli sohbeti , paylaşımları ve leziz yemekleriyle günümüzü anlamlı kılan misafir perverliği için çok teşekkür ederiz.
***Gün batımında şahane fotoğraflardan sonra mükemmel bir akşam yemeği yemek ve keyifili  bir müzikle içkilerinizi yudumlamak isterseniz Datça Kızlan köyü girişindeki Yel değirmenleri eteklerinde Zeynep Restaurant da yine İstanbullu eski bir işletmeci olan Zeynep hanım ve değerli abisinin eşsiz menüsü ve işletme anlayışla mutlaka tanışın derim.
***Eski Datça'da konaklamak isterseniz Eski Datça Evleri ni şiddetle tavsiye ederim.

fotorafların diğer bir kısmına göz atmak isterseniz flicker hesabıma bir göz atın derim.

Sevgiler...

1 yorum:

  1. bu yazıyı yeni gördüm, kaçırmışım. resimler çok güzel. belli ki ay böreğimizden de yemişsiniz:) değerli yorumlarınız için teşekkürler. görüşmek üzere.

    Zeynep

    YanıtlaSil